Uši se prenašajo predvsem z neposrednim stikom, kar pomeni, da se otroci zlahka okužijo pri igri, objemih ali izmenjavi predmetov, kot so elastike, kape in glavniki. Preberite, kako prepoznati in odstraniti okužbo.
Blog
- 28 AprPreberite več »
- 23 AprPreberite več »
Staranje kože je naraven proces, ki se prične že po 25. letu starosti. S staranjem se zmanjša proizvodnja kolagena in elastina, ključnih beljakovin, ki ohranjata kožo napeto in gladko. Poleg tega koža izgublja sposobnost zadrževanja vlage, kar vodi v suhost, izgubo sijaja ter pojav drobnih linij in gub. Zunanje vplive, kot so UV-sevanje, onesnaženje in stres, dodatno pospešujejo ta proces. Pravilna nega s kakovostnimi sestavinami, kot je hialuronska kislina, lahko bistveno upočasni znake staranja in pripomore k bolj mladostnemu videzu.
- 18 AprPreberite več »
Gluten je beljakovina, ki jo najdemo v pšenici, rži, ječmenu in njihovih derivatih. Simptomi občutljivosti na gluten se pogosto razvijejo relativno hitro po zaužitju živil, ki vsebujejo gluten, in prav tako hitro izginejo v nekaj dneh po uživanju brezglutenske diete.
- 16 AprPreberite več »
Ali veste, kako in kdaj pravilno uporabiti ustno vodo? Ali je potrebno po uporabi ustne vode, usta umiti? Odgovore vam ponujamo v članku.
- 14 AprPreberite več »
Ortopedski copati in ortopedski čevlji so prilagojena obutev glede na težave uporabnika. Pa bi znali izbrati pravo? Preberite nasvet v članku.
- 14 AprPreberite več »
Poroženela koža in koža, ki se lušči nastaneta zaradi različnih vzrokov. Ko takšno kožo spremljajo še hrapavost, srbenje in bolečina, ne gre več le za suho kožo. Aktivna učinkovina pri lajšanju tovrstnih simptomov je urea oz. sečnina. Preberite več o tej temi v članku.
- 9 AprPreberite več »
Se vam zdi, da vaši lasje izgubljajo sijaj, nohti pa so krhki in lomljivi? Tri sestavine, ki bistveno pripomorejo k izboljšanju izgleda nohtov in las so: biotin, cink in žveplo. Več o tem, kako do lepih las in nohtov, si preberite v članku.
- 1 AprPreberite več »
Gležnji so ključni pri ohranjanju stabilnosti in gibljivosti našega telesa. Pri vsakodnevnih aktivnostih, še posebej pa pri športu, so gležnji nenehno izpostavljeni obremenitvam, ki lahko vodijo v različne poškodbe, kot so zvini, nategi in preobremenitev sklepov. Zlasti pri športnih aktivnostih, kot so tek, nogomet, košarka ali tenis, so gležnji pod večjim tveganjem, saj morajo prenašati težo telesa, ob tem pa izvajati hitre in nenadne gibe. Poškodbe gležnja so med najpogostejšimi, zaradi česar je pomembno, da jih ustrezno zaščitimo in podprimo.
- 18 MarPreberite več »
Seboroični dermatitis je kronično stanje kože, ki se kaže kot rumenkaste luske in rdečina, pogosto pa ga spremlja neprijeten občutek draženja in potreba po praskanju.
- 17 MarPreberite več »
Vsak skrbnik psa se vsaj nekajkrat v življenju sreča s prebavnimi težavami svojega ljubljenčka. Le te se pojavijo iz različnih vzrokov, vedno pa predstavljajo nelagodje tako za psa kot za skrbnika. Lahko so posledica neustrezne prehrane, prehrambnega prekrška, alergij, nenadne spremembe v prehranjevanju, stresa in pa v težjih primerih....